
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 889 µm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Max Length | 1.7 mm |
| Max Width | 900 µm |
| Min Length | 1.5 mm |
| Min Width | 700 µm |
| Max Thickness | 900 µm |
| Min Thickness | 700 µm |
Stock: 1051
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03446
Ext.Price$0.03446
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03446 | $0.03446 |
| 10 | $0.01723 | $0.17230 |
| 50 | $0.01325 | $0.66250 |
| 100 | $0.01195 | $1.19500 |
| 500 | $0.01077 | $5.38500 |
| 1000 | $0.00974 | $9.74000 |
| 3000 | $0.00881 | $26.43000 |
| 5000 | $0.00797 | $39.85000 |
| 10000 | $0.00721 | $72.10000 |
| 30000 | $0.00653 | $195.90000 |
